11/2015 - To nie świat jest zły, tylko ludzie ....

... tak powiedział Paweł, kiedy podziwiając go nie mogłem zrozumieć, że ludzie potrafią zdrowe psy porzucać.

Historie są różne, ta mówi o złym losie psa ale nie zapominajmy, że  w tej foto opowieści jest też   człowiek któremu możemy pomóc. Przypadkowo Pawła anons znalazłem w serwisie gumtree:

http://www.gumtree.pl/cp-wolontariat/mokotow/wyjdz-ze-mna-na-spacer-mam-fajna-bryke-617330441

Cytuję: 

Witam
Poszukujemy osób chętnych do spacerowania z psem.

Jest to 10 letnia suczka rasy owczarek niemiecki.
Choruje na dysplazje stawów biodrowych co jest częstym schorzeniem u owczarków.

Staramy sie zapewnić Szani normalne warunki do życia. Stworzyliśmy wózek który umożliwia psu poruszanie sie. Niestety ze względu na brak czasu możemy sobie pozwolić na max 1-2 dłuższe spacery w tygodniu. 

Osoby chcące zaoferować jakąkolwiek pomoc proszę o kontakt. 

Pozdrawiam Paweł i Szani
Wiele rzeczy w życiu widziałem, ale wzrok tego psa który wstydził się swojej nieudolności był tak przejmujący, że na długo go zapamietam. Paweł mieszka na 4 piętrze bez windy. By wyjść na spacer musi Szani ubrać w specjalne szelki które zapina karabińczykiem na specjalny pas, który następnie przewiesza przez swoje ramię. Szani waży prawie 60 kg. Jej tylną część unosi i dzięki temu szani schodzi po schodach na przednich łapach. Schodzą do garażu podziemnego gdzie dalej montują specjalny wózek. 


Szani prowadzi przodem, ale reaguje na słowa prawo , lewo dzieki temu świetnie się prowadzi ta super brykę
W Szani  wstępuje niesamowita siła, radość, dosłownie bryka. Bardzo mnie to zaskoczyło. Zobaczyłem jak wiele to znaczy dla tego psa. Długo jednak nie nacieszliśmy się zdjęciami ani spacerem. Schody - niezdajemy sobie sprawę jak wielką są barierą dla ludzi, a tu  przypadek niepełnosprawnego psa, pozwoli może, co poniektórym uświadomić to. 

I tu musieliśmy poczekać na Pawła, aż przyniesie specjalne pasy by dzieki temu móc Szani odprowadzić do domu. Ja zaniosłem wózek w częściach. Pękła dolna rama aluminiowa. 
Paweł - wspaniały człowiek, kto zainteresowny pomocą dla Pawła - proszę pisać - udostępnie dane. 


4 comments:

 1. Podsyłam ciekawy artykuł odnośnie leczenia dysplazji, tylko niestety zabieg jest drogi, ale efekt super.
  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,17198020,Jest_w_Warszawie_laboratorium__gdzie_stare_schorowane.html

  ReplyDelete
 2. Bardzo prosze o jakis kontakt do Pawła

  ReplyDelete
 3. Wielki człowiek. Ogromny szacunek. Szkoda ze jestem z Poznania. Może zróbmy zbiórkę na Szani i dajmy jej szansę na komórki macierzyste

  ReplyDelete
 4. Kontakt do Pawła info@evj24.pl

  ReplyDelete

Wszelkie niecenzuralne komentarze będą usuwane.