W innym spojrzeniu

Serdecznie zapraszam na warsztaty fotograficzne "w innym spojrzeniu" które mam przyjemność prowadzić.


Dożyliśmy czasów gdzie każdy, kto tylko kupi cyfrowy aparat fotograficzny w markecie, zazwyczaj przybiera dodatkowe nazwisko „photography”. Niestety, ale na początku swojej drogi fotograficznej mało kto wie, że do tworzenia dobrej fotografii jest potrzebne logiczne spojrzenie, a nie najnowocześniejszy na rynku sprzęt. Właśnie to spojrzenie, przez pryzmat zatrzymanej chwili, świadczy o naszym warsztacie. Ta chwila ma być ilustracją otaczającego nas świata. Musimy zadać sobie pytanie, czy modelka w sukni balowej i w wieczorowym makijażu na zielonej łące lub w studio z białym tłem jest zatrzymaną chwilą? Nie, jest fałszywą iluzją, zupełnym brakiem pomysłu na zdjęcie. W internecie zalewają nas takie zdjęcia, czy są dobre? - nie, czy są ładne? - tak, ale dla ludzi, którzy mało widzieli.
Na moich warsztatach nie będą Państwo fotografować pięknych modelek, umalowanych i ubranych przez stylistów. Dlaczego? Bo to nie ma sensu. Takich warsztatów jest wiele. Fotomodelki potrafią pozować, swoją twarzą często robią ładne zdjęcie, ale co będzie kiedy o zdjęcia poprosi Was przeciętna osoba? Tą wiedzą i doświadczeniem chcę się podzielić. Chcę Państwu również pokazać jak w prosty, a zarazem niebanalny sposób pokazać człowieka. Skąd czerpać pomysły w otaczających nas miejscach. Jak pracować przy zastanym świetle i co jest najważniejsze w sprzęcie fotograficznym.
Chcę pokazać, jak z jednym aparatem można sobie poradzić w każdym miejscu i w każdym świetle. Fotografia ma być rzemiosłem. Również poprzez moją wiedzę i doświadczenie pragnę pokazać Państwu, co jest dobre i istotne dla fotografii, o co należy dbać, a o co nie. Dlaczego nie warto czytać szkolnych podręczników fotografii, a skąd czerpać wiedzę.
Porozmawiajmy o dobrej fotografii, bo fotografia jest łatwa. Serdecznie zapraszam.
Warsztaty ograniczone są do 10 osób, pierwszych 6 osób to  koszt od osoby 290zł, kolejne cztery 350zł. Na życzenie wystawiamy faktury Vat, dla pozostałych paragony. Warsztaty trwają 5 – 6  godzin, każdy z uczestników dostanie pamiątkowy dyplom, oraz każdemu kto będzie miał takie życzenie, wykonam portret i prześlę go w formie elektronicznej.
Zapewniamy kawę, herbatę, napoje oraz słodkości.
No comments:

Post a Comment

Wszelkie niecenzuralne komentarze będą usuwane.